Duchovní slovo na měsíc červen 2018

  • Přidáno: 17.02.2018   |   1271 čtení / zobrazení
DUCHOVNÍ SLOVO Světového apoštolátu Fatimy v ČR – ČERVEN 2018

SRDCE NEJSVĚTĚJŠÍ A NEPOSKVRNĚNÉ - JEDEN ZDROJ - BŮH SÁM
 
Nejprve samotný pojem SRDCE - co to je?
Jak analyzuje kardinál Josef Ratzinger, ve výkladu k Fatimskému poselství při zveřejnění v roce 2000, tento pojem srdce v biblickém jazyce znamená těžiště lidské existence. Místo, kde se soustřeďuje rozum, vůle, temperament a citlivost.
Takto se tedy dívejme nejprve sami na sebe. Na naše srdce. Na náš vlastní rozum, vůli, temperament (cholerik, sangvinik, melancholik nebo flegmatik) a naši citlivost.
 
Nyní, v měsíci červnu jsme zvláště vyzývání, uctívat Nejsvětější Srdce Ježíšovo. Ježíš jako pravý Bůh je také pravý člověk. Tedy Jeho srdce je také srdce pravého člověka se všemi těmito čtyřmi mohutnostmi a on sám si přeje - On Ježíš je Bůh - tedy Bůh si přeje, aby jeho Srdce bylo uctíváno jako Srdce Nejsvětější. A v jednom se svých soukromých zjeveních v Paray-le-Monial ve Francii to oznámil skrze sv. Markétu Marii Alacoque.
A současně si tentýž Ježíš přeje - tedy Bůh si to přeje, abychom uctívali Srce Jeho Matky Panny Marie. A skrze zjevení ve Fatimě zavádí ve světě úctu k Neposkvrněnému Srdci Panny Marie.
 
Srdce Nejsvětější a Neposkvrněné na základě dvou aktualizačních zjevení Ježíše a Panny Marie v 17. a ve 20. století – to vše je obdařeno velkými nadpřirozenými dary nebes.
V pátek 8. 6. a v sobotu 9. 6. 2018 jsou vlastní svátky obou Srdcí. Naše cesta vede tradičně tuto sobotu - letos 9. 6. - na Turzovku. I tyto dny a také celý červen uctíváme Srdce, tak jak si to Bůh přeje a tím působíme na naše vlastní srdce, na náš rozum, toužící podřídit se Bohu, na naši vůli poslechnout a milovat tím Boha v jednotě s naším temperamentem a citlivostí.
 
A závěrem pak konkrétně: potřebujeme se navzájem. Vy potřebujete Koclířov a Koclířov potřebuje vás. Proto máme internetovou kameru, kde se můžeme setkávat v pravidelných přenosech všeho z kostela ČM Fatimy. Nový zpravodaj z Fatimy Koclířov, naše stránky, Facebook a hlavně pár kilometrů od Svitav leží Koclířov. Vše máme připravené tak, abyste mohli zde prožít den, dva, týden, tak jak kdo může a chce! A ke všemu - už je tu skoro léto. Patříme k sobě, vy v našich regionech a my zde v Koclířově, tak trochu jako ta 2 srdce.
 
Ve spojení s vámi, našimi nemocnými i našimi zemřelými členy i s těmi, kteří se k nám nyní připojili a stali se našimi členy Fatimského apoštolátu v ČR.
Díky, díky
Mons. Pavel Dokládal, prezident WAF v ČR
 
Můžete se k nám připojit:
9. 6. 2018 – Tradiční pouť na Turzovku
12. 6. 2018 - 13. 6. 2018 - Fatimská vigílie a Fatimský den v Koclířově
14. 6. 2018 - Fatimský den ve VSETÍNĚ od 16:30 hod.
21. 7. 2018 - pouť nemocných a rodin ke sv. Zdislavě – JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ
Pouť královehradecké diecéze ke sv. Zdislavě, patronce rodin a nemocných. Během poutní mše svaté udělování pomazání nemocných z rukou otce biskupa. Následuje modlitební cesta ke studánce sv. Zdislavy a také možnost návštěvy hradu Lemberk.
4. 8. 2018 - 1. mariánská sobota s mimořádným hostem - olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem
4. 8. 2018 - 12. 8. 2018 - Novéna a Pouť ke sv. Filoméně

Každý měsíc můžete duchovní slovo Fatimského apoštolátu ČR najít na internetových stránkách:  www.cm-fatima.cz  
· Další informace: ČM Fatima Koclířov, 569 11 Koclířov u Svitav 195  
Tel. 731 646 800; e-mail: recepce@cm-fatima.cz 
nebo 731 598 752, e-mail: cm-fatima@cm-fatima.cz     Fb: Fatimský apoštolát v ČR


Pokud chcete zasílat každý měsíc Koclířovský zpravodaj Fatimy z Koclířova, zašlete nám svou e-mailovou adresu


 

Verze pro tisk ZDE
Archiv duchovního slova najdete ZDE