Kalendář akcí
 Přímý přenos z ČM Fatimy
 Jsme i na FACEBOOKU

Duchovní slovo na měsíc listopad 2018

  • Přidáno: 17.02.2018   |   1716 čtení / zobrazení
DUCHOVNÍ SLOVO Světového apoštolátu Fatimy v ČR – listopad 2018

DUŠIČKY – CO (KDO) TO JE A PROČ?
 
Je to naprosto základní pravda, která je nám Kristem zjevena. Pravda o životě, který je dvojí u každého z nás -  tělesný a duchovní. Tělo a duše. Většina lidí neuvažuje, dělají to, co všichni. Chodí na hřbitovy a mají dušičky. A jak dušičky skončí, tak už budou mít vánoce. Začnou shánět dárky a péct vanilkové rohlíčky v touze, něco pěkného si užít. Zůstávají tyto vnější věci. Pojmy, znamení aj. Ale většina, která je zachovává, neuvažuje, protože nechce. No a pak je už jen krůček k tomu, že někdo řekne: Jaké dušičky a hřbitovy, jaké vánoce, pojedeme do Egypta k moři. A už nezůstane vůbec nic.
 
My máme velký dar víry. To je poznání a současně vztah k Bohu v Ježíši Kristu. A tím můžeme dávat životu pravou hodnotu, nyní se spojovat skrze modlitbu a mše svaté se zemřelými. Je to velký dar, ale také velké poslání.
 
Nechceme a nesmíme se nad ostatními lidmi povyšovat, že jsme něco víc. Ne, je to dar od Boha. Poznání a víra. Tento dar je to nejvíc, co jsme dostali a pomáháme druhým kolem nás, aby také oni, pokud se ptají, mohli dostat odpověď. A těm, kdo tento dar mají jako my, chceme pomoci jej chránit a neporušený uchovávat. Velmi bolí, když my sami mezi sebou se koušeme a požíráme, tak, jak to napsal sv. Pavel do farnosti v Galatech a toto Slovo je pro nás zachováno v Bibli v Nové zákoně. Je to bohužel tak i nyní i v našich diecézích, farnostech i rodinách. A i když je tomu tak, mohu se do těchto bojů, tak často podobných politickému soupeření, také zapojit, nebo ne. Tak požehnaný listopad, spojení s našimi zemřelými, dušičkami, které nám, jak dosáhnou věčného cíle, budou z nebe pomáhat.
 
Na dušičky vzpomínejme, z očistce jim pomáhejme, budou na nás vzpomínat, až my budeme umírat.
Stále a zvláště v listopadu pamatujeme na všechny zemřelé členy Fatimského apoštolátu v ČR, modlíme se, obětujeme v Koclířově mše sv. a vy můžete díky internetu a naší kameře být kdykoliv s námi při sv. růženci či jiných bohoslužbách. Když budete moci, tak, prosím, pamatujte na Koclířov. Panna Maria Fatimská vás zde očekává.
 
Žehná vám, vašim rodinám, společenstvím a zvláště nemocným
a trpícím
Váš v Kristu a Marii
Mons. Pavel Dokládal
Národní prezident WAF v ČR

PS: A ještě pozvání k setkání nejen v Koclířově: Na 1. sobotu 3.11.
od 10.30 hod. se těšíme na členy fatimského apoštolátu z regionu Svitavska (Koclířov) . V sobotu 17. 11. 2018 ve 13.30 hod. u Pražského Jezulátka (Chrám Panny Marie Vítězné) v Praze, v pondělí 19.11. v Novém Adalbertinu v Hradci Králové, v den Slavnosti Ježíše Krista Krále - neděle 25. 11. 2018 na Slovácku v Nivnici u Vlčnova v 15 hod. Na víkend s 1. sobotou 1. 12. v Koclířově s TV Noe a P. Leošem Ryškou. V neděli 2. 12. v 16 hod. v Jablunkově a další neděli 9. 12. v 16 hod. v Třebíči. V sobotu 29.12. v 10 hod. zakončíme v Libici nad Cidlinou u svatého Vojtěcha letošní novénu za nová duchovní povolání.
A nezapomeňte, že máme možnost být spolu na vánoce a nový rok v Koclířově: 27. 12. 2018 - 1. 1. 2019. Více pak na našem webu www.cm-fatima.cz

Každý měsíc můžete duchovní slovo Fatimského apoštolátu ČR najít na internetových stránkách:  www.cm-fatima.cz  
Další informace: ČM Fatima Koclířov, 569 11 Koclířov u Svitav 195  
Tel. 731 646 800; e-mail: recepce@cm-fatima.cz 
nebo 731 598 752, e-mail: cm-fatima@cm-fatima.cz     Fb: Fatimský apoštolát v ČR


Pokud chcete zasílat každý měsíc Koclířovský zpravodaj Fatimy z Koclířova, zašlete nám svou e-mailovou adresu

 

Verze pro tisk ZDE
Archiv duchovního slova najdete ZDE