Národní pouť do Říma
 Kalendář akcí
 Přímý přenos z ČM Fatimy
  Staň se členem WAF

Duchovní slovo Světového apoštolátu Fatimy v ČR - srpen 2019

  • Přidáno: 17.02.2018   |   2566 čtení / zobrazení
„POSTAVME SE PROTI PROBLÉMŮM - ABY SE SAMY LEKLY“
 
A když se leknou - tedy ty problémy - tak samy utečou. Jednejte tak v síle Božího slova Fil 4,13!
To je jedna z aktuálních výzev slavení RHEMA  - slavení síly a moci Božího Slova, kterou na přelomu července a srpna zakoušíme pod vedením komunity Ježíše Spasitele z Malty.
Tuto skupinu navazující na poslání P.Eliase Velly z Malty nazývám „marťany“ (jsou to Malťané), ale příletěli k nám - tak říkajíc z nebe!
 
Tedy problémy se mají leknout nás, ne my jich. Postavit se proti nim, leknou se a utečou.
Svatý apoštol Pavel nám říká: „Všechno mohu v tom, který mi dává sílu.“
 
Končí první prázdninový měsíc (srovnej DS na červenec Gen 22,1n) a rodiny, děti, senioři i rodáci z Kamenné Horky a nyní bydlící v Německu, i cesta dětí kolem světa pod vedením Gabky a mladých lidí – to vše zní v jediné tónině chvalozpěvu -  Magnifikat! Aleluja!
 
Začíná srpen, hned se svatým Alfonsem, patronem našeho fatimského poutního kostela a s 286. první srpnovou sobotou 3. 8. 2019 - už je to 24 let, kdy otec arcibiskup Karel Otčenášek na 1. sobotu v srpnu 1995 nové Českomoravské Fatimě požehnal. Nejprve se rodila Čm Fatima, pak se obnovilo poutní místo svaté Filomény a v pátek 9. 8. 2019 v 16 hod. požehná otec biskup Jan Vokál zachráněný a obnovený kostelík zasvěcený svatému Josefovi nad tunelem v Koclířově na Hřebči. To zde budou s námi koclířovští rodáci z Německa i z partnerské obce Roitzsch a také spolu s naší Marienkou i slovenští ctitelé svaté Filoménky, Divotvůrkyně, naší malé velké světice. Hlavní poutní mše svatá k její cti bude v neděli 11.8., tedy letos právě v den jejího svátku.
Pak ještě jeden týden s rodinami i seniory s výročními dny Fatimy 12, 13.8. - 19.8. a celé prázdniny pak uzavřou „biláci“, nyní už většinou mladé rodiny se spoustou malých dětí a s exerciciemi pod novým vedením nástupců P.Josepha Billa. A úplně na konci prázdnin zde budou nacvičovat zpěváci a hudebníci, mladí s rodinami, kteří se chystají na národní pouť do Říma zazpívat papeži Františkovi a budou doprovázet naše národní bohoslužby v Římě.
 
Jen ztěžka si dovedeme představit, kolik je s tím vším spojeno problémů a kolik ještě nastane nových. Těch, o nichž se dá jen tušit. Proto ta skvělá rada našich přátel z Malty - postavit se proti nim, aby se lekly. A tak je to aktuální v našich životech, v našich životních situacích, každého z nás - vás, kdo patříte k rodině Panny Marie Fatimské a nyní přijímáte toto nové duchovní slovo na srpen.
 
Díky vám všem, kdo se s námi spojujete tím, že sami přijedete, tím, že se s námi modlíte prostřednictvím internetu, tím, že pomáháte s otisky a medailemi na dar Koruny sv. Anežky České pro papeže Františka a své modlitby a oběti, zvláště vy, drazí nemocní, přinášíte za toto místo, Českomoravskou Fatimu. Za rok bude mít už 25 let a biskup už Otčenášek 100. Ave!
 
Rád vám všem žehnám a vyprošuji dar síly, vytrvalosti i horlivosti v zápase o spásu duší i s výzvou dnešního duchovního slova.
Ať je nám na této cestě stále nablízku naše Nebeská Matka, Blahoslavená Panna Maria. S vděčností za naši vzájemnosti, za každého z vás…
 
 
Váš v Kristu a Marii
 
Pavel Dokládal
a společenství Českomoravské Fatimy v Koclířově
 
Každý měsíc můžete duchovní slovo Fatimského apoštolátu ČR najít na internetových stránkách:  
www.cm-fatima.cz  · Další informace: ČM Fatima Koclířov, 569 11 Koclířov u Svitav 195  Tel. 731646800
e-mail: recepce@cm-fatima.cz  nebo 731598752, cm-fatima@cm-fatima.cz Fb: Fatimský apoštolát v ČR


Pokud chcete zasílat každý měsíc Koclířovský zpravodaj Fatimy z Koclířova, zašlete nám svou e-mailovou adresu

 

Verze pro tisk ZDE
Archiv duchovního slova najdete ZDE