Národní pouť do Říma
 Kalendář akcí
 Přímý přenos z ČM Fatimy
  Staň se členem WAF

Duchovní slovo Světového apoštolátu Fatimy v ČR - září 2019

  • Přidáno: 17.02.2018   |   2635 čtení / zobrazení
MISIE · PANNA MARIA · WAF
 
Papež František vyhlásil rok 2019 a v něm především měsíc říjen v celé katolické církvi rokem misií. Misionář je ten, kdo osloví „pohana“, nevěřícího, ateistu či vyznavače jiného náboženství s úmyslem zprostředkovat mu poznání živého a pravého Boha, Spasitele - Ježíše Krista. Pohanů a vyznavačů různých náboženství a pseudoduchovních hodnot je velmi mnoho. Jsme jimi naprosto obklopeni a často se vyznačují naprostou lhostejností vůči misionářům.
Je tedy třeba dát jasný pohled na misie. A prosit o Světlo a Sílu Ducha svatého. Jde o spásu duší, a to je nejvyšší zákon a poslání misionáře - každého z nás.
 
Našimi úžasnými vzory jsou první (naši) misionáří, kteří k našim předkům na Moravu přišli před téměř 12. staletími ze Soluně a předali nám poznání živého a pravého Boha, Ježíše Krista. Všechny jejich životní zápasy spojené s posláním misionářů si často připomínáme. I letos 11. listopadu si na začátku národní pouti v Římě u hrobu sv. Cyrila v bazilice sv. Klimenta připomeneme 1.150 výročí jeho úmrtí.
 
Letošní hlavní misijní měsíc říjen zahájíme v Koclířově národní mariánskou konferencí s mimořádně vzácným hostem, papežským nunciem, Mons. Charlesem D. Balvo a Mons. Jeanem Sylvain-Emienem, radou Apoštolské nunciatury. Současně nově ustanovená správní rada Fatimského apoštolátu v ČR bude řešit i velkou výzvu, jak zajistit i rozšířit poslání WAF v ČR.
 
Já osobně se cítím v misijním poslání hlásat Krista Spasitele dnešnímu pohanskému světu hodně bezmocný. Na druhé straně ale vnímáme právě Pannu Marii, první ze všech svatých s nejmocnější přímluvou a s ní naše patrony a světce, jako velké „spoluhráče“ v tomto zápase. A na tuto rovinu sázíme v misijním poslání WAF. Právě v tomto poslání se chceme navzájem povzbudit a společně s celou Církví českých a moravských diecézí, s našimi biskupy-pastýři se vydat na národní pouť do Říma u příležitosti 30. výročí kanonizace sv. Anežky a náboženské svobody v naší zemi. S pokáním za naše hříchy, darem smíru prosit a hledat cesty k misiím – návratu ke křesťanství v naší zemi.
 
Společný dar - charitativní sbírka Koruny sv. Anežky České s otiskem – „podpisem“ každého z nás bude papežem Františkem nejvhodněji použita tam, kde misie je třeba podpořit i finančně - hmotnými dary. Pomozte ještě nyní během září, aby se k výzvě našich biskupů přidali i naši kněží a věřící ve farnostech a mohli něco udělat pro misie v naší zemi i v zemích trpících i hmotnou nouzí.
 
V naději a důvěře před první mariánskou sobotou 5.10.2019, národní konferencí v Koclířově, v očekávání vaši přítomnosti i pomoci vám rád žehnám a provázím především nemocné modlitbami u nás v Českomoravské Fatimě.
Váš v Kristu a Marii
 
 
Mons. Pavel Dokládal
Národní prezident WAF v ČR
 
PS: Nyní máme ještě 1. sobotu 7.září a 15.9. se vydáváme na pouť do Medžugorje i s duchovní rekreací v Gradaču - a jsou ještě místa! Máte-li zájem, přihlaste se co nejdříve.
 
Každý měsíc můžete duchovní slovo Fatimského apoštolátu ČR najít na internetových stránkách:  
www.cm-fatima.cz  · Další informace: ČM Fatima Koclířov, 569 11 Koclířov u Svitav 195  Tel. 731646800
e-mail: recepce@cm-fatima.cz  nebo 731598752, cm-fatima@cm-fatima.cz Fb: Fatimský apoštolát v ČR


Pokud chcete zasílat každý měsíc Koclířovský zpravodaj Fatimy z Koclířova, zašlete nám svou e-mailovou adresu

 

Verze pro tisk ZDE
Archiv duchovního slova najdete ZDE