Kalendář akcí
 Přímý přenos z ČM Fatimy
 Jsme i na FACEBOOKU

Kostel sv. Josefa na Hřebči (nad tunelem R35) bude zachráněn

  • Přidáno: 30.12.2017   |   65 čtení / zobrazení
Sděluji Vám radostnou zprávu, že našemu správci budov Davidu Lipovskému se podařilo vyjednat dotaci od Ministerva Zemědělství na generální záchranu a opravu kostela - kaple sv.Josefa, která je nad hřebečským tunelem nad R35 ve farnosti Koclířov.

Již v červnu 2018 - tedy letos - by měl být kostel otevřen i pro pravidelné bohoslužby a ve spojení s důlními hřebečskými stezkami a prodloužení trati hornického vláčku z Mladějova až na Hřebeč výhledavaným místem i pro turisty a návštěvníky Českomoravského pomezí.

Naše finanční spoluúčast farnosti Koclířov byla stanvena na 484.000 Kč. Prvními dárci byl a je obec Koclířov a pan Šplouchal z Opatova, který daroval svůj příspěvek 20.000 Kč ještě v době,kdy nebyla žádná naděje kostel opravit. Přijímáme nyní i drobné dary na sv.Josefa na Hřebči na účtu farnosti Koclířov 1280083369/0800 s variabilním symbolem 2018 nebo také kdykoli během návštěvy Koclířova-Českomoravské Fatimy.

I tuto zprávu považujeme za jedno z ovcí prožitého roku Jubilea Fatimy 2017, kdy k duchovním darům - poutní mše sv. každou sobotu v roce v 10.30hod., večerní mše sv. každého 13 tého v měsíci v 18hod. (hlavní dopolední program je samozřejmě beze změny) a pravidelným pátečním dnem milosrdenství - zpovídá se každý pátek od 15-18hod. s adorací přibude záchrana kostela sv.Josefa a úplná novinka o které budeme podrobněji inoformovat později - osobní výtah pro staré, nemocné a postižené v celém poutním domě - hlavní budově ČM Fatimy, který umožní bezbarierovoý pobyt a návštěvy poutníků i z řad vozíčkářů.


Díky vám všem i za šíření těchto dobrých zpráv mezi ostatní i za vaši podporu.

Mons. Pavel Dokládal a celé společenství ČM Fatimy Koclířov