Národní pouť do Říma
 Kalendář akcí
 Přímý přenos z ČM Fatimy
  Staň se členem WAF

Svaté velikonoční triduum a nevšední slavení Velikonoc v ČM Fatimě 18. 4. - 21. 4.

  • Přidáno: 01.11.2017   |   298 čtení / zobrazení

Prožijte Velikonoce jinak! Nabízíme prožití velikonočních svátků v jejich duchovní rovině. Přednášky s vysvětlení jednotlivých obřadů – význam a poselství pro dnešního člověka.
 

Otevírá se mimořádná příležitost prožít tyty nejposvátnější dny. Přijeďte na Zelený čtvrtek 18. 4.  - pokud možno na 18 hod. - slavení poslední večeře Páně a po tradiční večeři v restuaraci se špenátem aj. pak ve 20 hod. spolu ve svaté hodince v Getsemanech. Getsemany otevřeny až do 24 hod.
 

Na Velký pátek 19. 4. - se scházíme na ranní chvály církve a modlitbu sv. růžence a pak v čase Ježíšovy cesty -konáme společnou křížovou cestu na horu blahoslavenství.

Současně jsme výkladem uvedeni do liturgie Velkého pátku a slavíme ji společně s osobním uctíváním svatého kříže - po odhalení v 15 hod.

Svatý hrob se otevře zahájením novény k Božímu milosrdenství v 17.30 hod. a večer se scházíme k bibilické velkopáteční hodině.
 

Bílá sobota 20. 4. prožijeme dopolední biblickou hodinu a modlitbu v Božím hrobě

Po obědě a odpočinku pak v 15 hod. Boží milosrdenství - výklad - uvedení do velikonční liturgie a modlitby

A v 18 hod. slavíme na nádvoří ČM Fatima slavné vzkříšení, na které pak navazuje velikonoční liturgie - Bohoslužba slova - a křestní bohoslužba, při které bude pokřtěna sestra Patricie Szabo a společně se svou rodinou a rodinou Franitiška Ševečky z Kuželova (okr. Hodinín) pak prožijí s námi velikonoční vigilii - mši sv. a společné agappe-pohoštění i oslavu křtu a vzkříšení.
 

Hod Boží velikonční - s hlavní mši sv. v 9 hod. a vzájemným sdílením a radosti i s požehnáním sv. Otce Urbi et Orbi a obědem pak ukončuje hlavní program velikonočního slavení.
 

Skutečně zvažte zda toto není nabídka právě pro vás - jednak kdo jste sami, ale také třeba pro celou rodinu i s dětmi. Poprvé jinak a zcela nově. Katechetky se postarají i o formaci vašich děti. Přihlašte se co nejdříve.