Duchovní slovo Světového apoštolátu Fatimy v ČR - ČERVENEC 2020 - KNĚŽSTVÍ - SVÁTOSTNÉ A NAŠE SPOLEČNÉ OBECNÉ

  • Přidáno: 25.01.2020   |   3625 čtení / zobrazení

Všechno, co je napsáno v duchovním slově na červen 2020, je stále víc jak aktuální.

Nese název: „Nikdo to nemá a nikdy to nebylo lehké...“. Snad by se dala k tomu přidat slova refrénu už hodně staré písně skupiny Olympic. Já si je v životě průběžně připomínám: „Kolik mám ještě dní, než přijde poslední, jak dlouho budu zpívat a hrát? Kolik je na zemi cest, kterou mám dát se vést, nebo už myslet mám na návrat?“

Volám k tobě i k vám... stručně, věcně a jasně... KNĚŽSTVÍ … naše společné, které jsme všichni obdrželi v den našeho křtu. Já si opatruji 13. duben 1952, kdy jsem přijal ve křtu dar kněžství. Tento dar se vyvinul naprosto nečekaně až do Svatého roku 1975, kdy jsem obdržel k tomu navíc i dar kněžství svátostného, v den Slavnosti svatých Petra a Pavla, a to přímo v titulární katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

Vybízím sebe i každého z vás: Vracejme se ke svému kněžství a v každém věku tento dar rozvíjejme a z něho čerpejme a z něho také rozdávejme. Zvláště, když vidíme, jak všechno kolem nás je relativní. Nic nemůžeme říct s jistotou. Ani nevíme, co bude, a to nejen kvůli koronaviru, ale vůbec. Jedinou jistotou je Ježíš Kristus, jediný a nejvyšší VELEKNĚZ, kterého Otec poslal, aby nás vykoupil a on v úplné jednotě s Otcem, tak jak ON poslat JEHO, tak ON posílá nás....ke stejnému poslání i úkolu.

A navíc, máme stále s námi na této cestě Jeho i naši Maminku, Pannu Marii. V jejím Neposkvrněném Srdci najdeme vždy útočiště, cestu, ale také světlo pro náš rozum, vůli, temperament i cit. 13. července si opět připomeneme její slova, která řekla před 103 lety ve Fatimě. „NAKONEC MÉ NEPOSKVRNĚNÉ SRDCE ZVÍTĚZÍ!“. V těžkých situacích našeho života můžeme také přijmout střelnou modlitbu, kterou naučila tento den malé pasáčky, když přinášeli nějakou oběť: „ Ježíši, dělám to z lásky k tobě, za obrácení hříšníků a na smír za hříchy proti Neposkvrněnému Srdci Panny Marie“.

Jsme v našem hnutí hluboce spojeni s Cova d´ Iria ve Fatimě, i když tam nyní cestovat nemůžeme, jsme spojeni s národní ČESKOMORAVSKOU FATIMOU V KOCLÍŘOVĚ, kam bez omezení putovat můžeme, a to zvláště nyní, když děkujeme za arcibiskupa Karla Otčenáška v jeho storočí a za každého z vás živých, ale i za ty, kteří nás již předešli na věčnost, s nimiž jsme společně budovali a již 25 let budujeme Fatimu národní.

Pomodleme se k Panně Marii Fatimské a ona jistě dá světlo našemu rozumu i vůli... Na první červencovou mariánskou sobotu, 4.7., buďme opět propojeni v přípravné modlitbě pro zahájení stavby Capelinha v Koclířově. Děkujeme všem, kdo se připojujete ke službě a jste „spolutvůrci“ tohoto místa. A nemocné a trpící prosíme zvlášť o duchovní spojení, každý den vkládáme do modlitby a všem žehnáme.

Mons. Pavel Dokládal

a společenství Českomoravské Fatimy v Koclířově

Těšíme se na vás v tomto prázdninovém čase. Můžete u nás prožít re-kreaci, ale také duchovní obnovu i poutní programy prvních sobot a hlavní poutní slavnost svaté Filomény, patronky koclířovské farnosti, Světového živého růžence, divotvůrkyně, malé, velké světice. A nebo se třeba stavit cestou k občerstvení pro duši i tělo u nás, v Cova da Koclířov.

Podrobný program pro prázdninové dny najdete také v aktualitách na našem webu.

Verze pro tisk ZDE


Archiv duchovního slova najdete ZDE

Kontakt: ČM Fatima · 569 11 Koclířov, č.p. 195 · recepce@cm-fatima.cz  www.cm-fatima.cz · 731 646 800

Každý měsíc můžete duchovní slovo Fatimského apoštolátu ČR najít na internetových stránkách: www.cm-fatima.cz

Další informace: ČM Fatima Koclířov, 569 11 Koclířov u Svitav 195   Tel. 731 646 800; e-mail: recepce@cm-fatima.cz 

nebo 731 598 752, e-mail: cm-fatima@cm-fatima.cz     Fb: Fatimský apoštolát v ČR


Pokud chcete zasílat každý měsíc Koclířovský zpravodaj Fatimy z Koclířova, zašlete nám svou e-mailovou adresu