Českomoravská FATIMA

DUCHOVNÍ SLOVO Světového apoštolátu Fatimy v ČR - LEDEN 2022

  • Přidáno: 25.01.2020   |   5080 čtení / zobrazení

DUCHOVNÍ SLOVO Světového apoštolátu Fatimy v ČR – LEDEN 2022

TĚM, KDO HO PŘIJALI … (Jan 1,12)

Jsem dítě Boží, dědic. Přijal jsem Krista za vlastního. Pán můj a Bůh můj.

Jediná a absolutní jistota mé budoucnosti. A každého, kdo vírou přijme Spasitele a Vykupitele, Ježíše Krista. Skrze Něho a s Ním a v Něm musí vše dopadnout jen a jen dobře, a to - ať se děje cokoli.

Je to ve scénáři a nejvyšší Režisér vede můj život. A vůbec nezáleží na tom, zda je mi 20 nebo 80 nebo tak, jako vašemu dosavadnímu presidentovi WAF ČR, 70.

Kniha, která spatřila světlo světa a již od 13. prosince 2021 je požehnaná otcem biskupem Janem, je nejen osobním svědectvím mého kněžského života, ale především - a o to se jedná - jakousi pomyslnou kronikou pěti desítek let (1969 -2019), ve které se rodil Světový apoštolát Fatimy v ČR i Českomoravská Fatima v Koclířově i s úctou a obnovenými kostely sv. Filoménky, sv. Josefa, Memoriálem Fatimy i Andělem ČR, sv. Janem Pavlem II. a nyní i s našimi pasáčky se už nemůže dočkat Panna Maria Fatimská své Capelinhy pro Východní Evropu (pamatujme, prosím, na zdárné dokončení všech přípravných prací i stavbu) a členové nového Institutu třetího věku Domova Lucie.

Kniha má svůj epilog a my teď začínáme psát - tvořit její 2. díl... Zatím jsou to jen první stránky s velkými otazníky toho, co bude dál. Tento díl už já patrně nedopíši, ale pokračující autoři budou mít na co navázat….

Přijměte tedy pozvání: Pojďme psát 2. díl. Pomozte napsat pár stránek a pokračovat. První, o co vás teď prosím, pomozte knihu rozšířit. Předat dál. Mediální podpory se asi nedočkáme, tak je to jen a jen na nás.

Rádi s Hankou přijedeme do vašeho společenství, farnosti, modlitební skupiny. A to nejen s knihou, ale také s požehnáním pro tvorbu prvních stránek druhého dílu VŠECHNO MOHU Fil 4,13.

Drazí přátelé, s přáním a modlitbami za vás i za nás v novém roce se připojuji k PF otce Zbigniewa Czendlika z Lanškrouna, které si zvolil pro letošní rok: „Pán Bůh nám dal tvář, ale usmívat se už musíme sami“. Tak ten úsměv, i někdy skrze „slzy“ ať vítězí v naší jistotě, kterou máme – v Dítěti Božím a Jeho i naší Mamince, Panně Marii, v jejím vítězném Neposkvrněném Srdci.

Žehnám vám a děkuji – za vzájemnost, společenství, modlitby, za vaši blízkost i SPOLU-TVŮRCOVSTVÍ  v naší společné CESTĚ – PRAVDĚ -ŽIVOTU a také za modlitby i oběti. V našich modlitbách u nás v Českomoravské Fatimě na vás denně pamatujeme. Požehnaný měsíc leden i celý  rok 2022. Děkujeme v něm také za 105. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě.

V Kristu a Marii váš

Mons. Pavel Dokládal, národní prezident WAF ČR

PS:   Prožili jsme neuvěřitelný závěr roku, Silvestra a Nový rok s 315. první mariánskou sobotou. Díky, díky. A nebojte se  přijet… Naživo ...Teď 13.1. nebo až 5.2. nebo kdykoliv … Je nám spolu dobře…

Děkujeme všem za vánoční a novoroční pozdravy. S vděčností také pamatujeme. Pokračujme také v modlitbách smíru za hříchy proti Desateru při aktivitě „Růženec za ČR“ o víkendu s první sobotou.

Ave Maria et Joseph!

Verze pro tisk ZDE


Archiv duchovního slova najdete ZDE

Kontakt: ČM Fatima · 569 11 Koclířov, č.p. 195 · recepce@cm-fatima.cz  www.cm-fatima.cz · 731 646 800

Každý měsíc můžete duchovní slovo Fatimského apoštolátu ČR najít na internetových stránkách: www.cm-fatima.cz

Další informace: ČM Fatima Koclířov, 569 11 Koclířov u Svitav 195   Tel. 731 646 800; e-mail: recepce@cm-fatima.cz 

nebo 731 598 752, e-mail: cm-fatima@cm-fatima.cz     Fb: Fatimský apoštolát v ČR


Pokud chcete zasílat každý měsíc Koclířovský zpravodaj Fatimy z Koclířova, zašlete nám svou e-mailovou adresu