Českomoravská FATIMA

DUCHOVNÍ SLOVO Světového apoštolátu Fatimy v ČR - LISTOPAD 2021

  • Přidáno: 25.01.2020   |   4969 čtení / zobrazení


DUCHOVNÍ SLOVO WAF ČR · LISTOPAD 2021

LISTOPAD - LISTÍ PADÁ ZE STROMŮ…

Ze stromů padá listí, je podzim, vše se připravuje na zimu. A s příchodem zimy přichází i starosti o energie, inflaci, pandemii, aj. A pak i osobní těžkosti každého z nás... Máme velkou „výhodu“! Jsme členové WAF - Světového apoštolátu Fatimy Fatimského apoštolátu se slibem, že budeme přinášet oběti, které vyžadují naše každodenní povinnosti NA SMÍR! Tak a je to!!!

Zůstáváme doma. Normálně bychom absolvovali Izrael a Řím. Izrael jsme museli již počtvrté kvůli pandemii odložit a do Říma nemůžeme, protože to nepovolil Svatý Otec. Ale uděláme obojí. Jak Izrael, tak Řím: I když to bude tím novým „hrozným“ stylem on-line. Tak, jak si na tento styl – bohužel - někteří zvykli a místo v kostele na mši svaté, sedí on-line u počítače či TV NOE a dívají se na obrazovky.

Izrael budeme mít v pořadu SFADOSVAZE - tedy s Fatimským apoštolátem do Svaté země, který jsme praktikovali před 20 a více lety ještě z Třebíče. Budeme navštěvovat všechna svatá místa, včetně těch největších - Jeruzalém, Betlém, Nazaret a další. Obrazem, v přednáškách, meditacích, a to od 4. do 7.11.2021, včetně programu 1. listopadové soboty.

A Řím? Před 2 lety jsme se vydávali na národní svatoanežskou pouť pokání, smíru  a návratu ke křesťanským kořenům. 13. 11. 2019 jsme předali Svatému otci Františkovi Korunu sv. Anežky České a následně ji natrvalo uložili do Svatopetrské baziliky. Je v kryptě, vedle hrobu prvního papeže sv. Petra.

Naši biskupové jsou volání papežem Františkem na pouť k apoštolským prahům - Ad Limina - vydat účet ze svého správcovství. Tato povinnost je vždy po 6 letech. Naposledy jsme doprovázeli naše pastýře v Římě v hlavních bazilikách při jejich pouti Ad Limina v únoru 2014. Máme tedy kvůli pandemii víc jak rok zpoždění a ještě navíc papež Fratišek zakázal poutníkům své biskupy kvůli pokračující pandemii doprovázet. Tak zůstaneme zase on-line a budeme celý týden jejich pouti (7. - 14. 11.2021) doprovázet při bohoslužbách a našich modlitbách od nás z Českomoravské Fatimy a skrze přenosy na internetu také ve spojení s mnohými z vás, kteří jste s námi spojeni. Je nás stále velké množství těch, kdo se spojujete a modlíte se s námi prostřednictvím internetového vysílání, posloucháte i naše promluvy, úvahy aj. Tak Bohu díky. Kéž by vás bylo ještě více a hlavně nás seniorů, kteří někdy nemáme ani počítač k připojení doma.

Škoda. Třeba Ježíšek by to mohl udělat. Tak jak také naše Hanka pořídila svému tatínkovi, který má letos 80 let. Je doma a kdykoliv jen „klikne“ a má nás všechny na obrazovce, nebo na telefonu.

Na co se ještě můžeme těšit? Kniha „VŠECHNO MOHU…“ (Fil. 4,13) bude požehnána ještě před vánocemi. Mimořádným způsobem v Brně ve vládní vile Stiassny a v pondělí 20.12. v 17 hod.v Hradci Králové! A také jistě v Koclířově. Ale není jisté, zda se to stihne ještě na 1.prosincovou sobotu, ale nějak to vše vyřešíme. Zcela jistě pak bude na 1.sobotu, na Nový rok 1.1.2022!

Tak buďme odhodlaní a přes všechny těžkosti obětované na smír, zůstávejme šťastni (blahoslavení) s Bohem, s Pannou Marií, se svatým Josefem, i svatými pasáčky z Fatimy - Františkem a Hyacintou Marto, sestrou Lucií de Santos, svatou Filoménou a svatým Janem Pavlem II. Těšíme se na každého z vás! Přijeďte do Koclířova! K nám můžete naživo. I na Vánoce a Silvestra s Novým rokem a současně první lednovou sobotou!

Velké požehnání vám všem, zvláště našim nemocným, i s modlitbou za zemřelé. Ať odpočívají ve svatém pokoji.

S vděčností za každého, se vzpomínkou v modlitbě vám všem, vašim rodinám, modlitebním společenstvím rád žehnám Váš v Kristu a Marii

Pavel Dokládal

a společenství Českomoravské Fatimy v Koclířově

Verze pro tisk ZDE


Archiv duchovního slova najdete ZDE

Kontakt: ČM Fatima · 569 11 Koclířov, č.p. 195 · recepce@cm-fatima.cz  www.cm-fatima.cz · 731 646 800

Každý měsíc můžete duchovní slovo Fatimského apoštolátu ČR najít na internetových stránkách: www.cm-fatima.cz

Další informace: ČM Fatima Koclířov, 569 11 Koclířov u Svitav 195   Tel. 731 646 800; e-mail: recepce@cm-fatima.cz 

nebo 731 598 752, e-mail: cm-fatima@cm-fatima.cz     Fb: Fatimský apoštolát v ČR


Pokud chcete zasílat každý měsíc Koclířovský zpravodaj Fatimy z Koclířova, zašlete nám svou e-mailovou adresu