Českomoravská FATIMA
 CAPELINHA v Koclířově

 Kalendář akcí
 Přímý přenos z ČM Fatimy
  Staň se členem WAF

JAK VIDÍM LETOŠNÍ LÉTO A PODZIM?

  • Přidáno: 04.06.2022   |   382 čtení / zobrazení

Už v tradičním termínu jak jsme byli zvyklí, tedy na svátek Neposkvrněného Srdce Panny Marie, letos s Narozením sv.Jana Křtitele v sobotu 25.6.2022 bych rád sloužil mši sv. opět na Turzovce. Ve 12 hod. na místě zjevení Anděl Páně a pak společně s modlitbou do nové baziliky, tam mši sv. a další program. Dáte autobus nebo alespoň auta? Pěší jdou v 9.30hod. z kraje Turzovky od mostku - jako vždy a v 10.30 hod. bude křížová cesta - jako vždy. (následně pouť od Polska asi tentokrát nedáme)

V červenci budeme mít stánek na Velehradě 4. - 5.7.2022, ale v Koclířově vše funguje. Bude 1.sobota 2.7. a pak volné pracovní dny přímo vybízejí – přijeďte - máme volno a programy budou.

Děti mají svůj extra-program jako každý rok, tentokrát v termínu 10. - 17.7.2022. Budou mít svůj program, ale mohou být zde i rodiče, či prarodiče či kdokoli jiný. Skvělé.

Pak moc doporučujeme pro rodiny s dětmi 26.-31.7.2022 exercicie s nástupcem P. Josepha Billa,  P. Josephem Jilsonem z Ugandy - přihlaste se. Čeká vás skvělý týden!


Když jsme tak skvěle v březnu děkovali za 70 let života i s knihou VŠECHNO MOHU Fil 4,13, tak i symbolicky, na svátek patrona kostela Českomoravské Fatimy, sv.Alfonse Maria z Liguori, budeme mít 50!!! To je tak skvělé. Můžete si zvolit ze dvou krásných společenství:

A) VÍKEND 30.-31.7. - V sobotu 30.7. zakončíme exercicie s P.Jilsonem tradičně ve 14.30 hod. slavením mše sv. za vnitřní uzdravení a programem pro všechny i bez přihlášení. Pak mladé rodiny budou slavit večer a jubilantka nás zve na oběd v neděli 31.7. ve 13 hod. bude to velká sláva našich dětí „3R“, které budou tento den prožívat slavnost 1. svatého příjímání a pak půjdeme s nimi do sálu KD.

B) Následuje celý mimořádný týden - zahájení přímo v den narozenin v pondělí 1.8. party slavností se mši sv. v 18 hod. a pak programy po celý týden - vyvrcholí na 1. mariánskou sobotu, v den Svátku Proměnění Páně 6.8.2022 s naším o.biskupem Janem a s pozváním jubilantky na večeři i s o. biskupem do KD.

Následně pak hned v neděli je hlavní pouť farnosti a sv. Filomény - v neděli 7. srpna 2022.Tak to je pecka víkend - hlaste se - nevím zda nám bude kapacita stačit!


Dalším připravovaným programem jsou exercicie nejen pro mládež - Duch svatý a plody Medžugorje. Bude začínat ve čtvrtek 1. září slavením večerní mše sv., pokračovat prvním pátkem, první sobotou a v neděli a také pak až do 6.9. Kdo bude moci zůstat nebo jen velký víkend - program plný setkání, svědectví, modlitby, slavení mše sv. a programy i s videomostem s P. Eliasem Vellou. Prostě duchovní obnova v dynamice darů Ducha sv. a Panny Marie.

Navíc mimořádně se nám ohlásil Slovenský dohovor pro rodinu, že přijede s P, Marianem Kuffou na Fatimský den v sobotu 13.8.2022 na 24 hod. s Pánem a Marií. Tak to si můžete rezervovat celý víkend - bude to pecka, milá děcka. Mohli jsme říci jen ANO nebo NE, tak jsme řekli ANO.

A přece jen cizina: Jednak v pondělí 15.8. jedeme ráno na Slovensko na 2 dny, Butkov především a další poutní místa s noclehem na Butkově.

A musíme dokázat FATIMU. I když je vše mnohem dražší, tak to nějak musíme zvládnout, ale jinak. Okamžitě se závazně přihlásit, my koupíme letenku co nejdříve na jméno - mnohem levnější, zajitím u nás v Domus Pácis ubytko s polopenzí, hezký poutní program ve Fatimě zajistíme s Hankou. Odlétáme v sobotu 10.září 2022, abychom společně prožili 105. výročí poděkovali za 5. výročí naší národní pouti 12.-13.9. Zpět se vrátíme ve čtvrtek 15.9.2022. Bude to na 5 nocí s polopenzí. Snad bude stačit 50 euro na osobu a noc s polopenzí a letenka. Letenky se každým dnem se zdražují, tak snad ti nejrychlejší stihnou. Kolik nás bude, tolik nás bude, mnoho asi nedokáže rychle reagovat, nebo se lekne ceny, ale lepší už to rozhodně nebude a Fatima stojí za to!!!

------------------------------------------ -------------------------------------------------------------------------------

A pak poslední a to je víkend čtvrtek 29. 9. - neděle 2. 10. 2022 s výroční konferencí, všichni vedoucí regionů, důvěrníci volitelé s průkazy to mají povinné - jsou volby!!! Stálá a Správní rada - a proto těch 50 s naší jubilantkou poděkujeme až o ty 2 měsíce později při konferenci i s velikou oslavou!


TAK TAKTO TO VIDÍM JÁ - ALE KAŽDÝ DEN JE U NÁS VŠE A HLAVNĚ FINIŠUJE CAPELINHA!

Těší se na každého a žehná všem v Kristu a Marii Váš

Pavel Dokládal