Českomoravská FATIMA
 CAPELINHA v Koclířově

 Kalendář akcí
 Přímý přenos z ČM Fatimy
  Staň se členem WAF

ROK 2020 - 100 LET OD NAROZENÍ otce arcibiskupa Karla Otčenáška

  • Přidáno: 31.10.2019   |   387 čtení / zobrazení

U příležitosti 100. výročí narození Karla Otčenáška (*13. 4. 1920) a následným výročním dnem jeho úmrtí (23. 5. 2011) zahájí sdružení Saeculum celoroční připomínku této osobnosti a jeho odkazu v ideji VŠEOBECNÉHO UNIVERZÁLNÍHO SPŘÁTELOVÁNÍ, kterou jako hradecký biskup u katedrály Ducha Svatého několik desítek let promýšlel a rozpracovával v těžkých podmínkách komunistického vězení, realizoval jako dělník v mlékárně či farář v pohraniční farnosti v Trmicích a nakonec v závěru své neuvěřitelné biskupské služby od roku 1990 již ve své katedrále také jako diecézní biskup.

Hlavní zahájení slavení roku Karla Otčenáška připravujeme na výroční den jeho úmrtí, na sobotu 23. 5. 2020 

Program:

SOBOTA 23. KVĚTNA 2020, DEN VÝROČÍ ÚMRTÍ ARCIBISKUPA KARLA OTČENÁŠKA

10.00 hod. Pontifikální mše svatá · Hlavní celebrant: primas český a arcibiskup pražský, kardinál Dominik Duka OP, koncelebrují naši biskupové a kněží 

Po bohoslužbě v katedrále s pozdravy hlavních hostů bude následovat slavnostní otevření exteriérové výstavy o Karlu Otčenáškovi a pojmenování zahrad – jižních teras jeho jménem, což bude trvalým připomenutím této osobnosti Církve a vlasti a čestného občana města Hradec Králové.

V kostele Panny Marie proběhne tichá modlitba a adorace za naši Církev a vlast i s požehnáním posledního dílu Kamínků, vydávaných coby svědectví života Karla Otčenáška, mj. se vzpomínkami rodné sestry Anny Spudilové, sestry Marty, biskupa Jana a dalších, kteří zaznamenali úžasná a milá svědectví, jež v budoucnu mohou přispět v procesu jeho možné beatifikace.

http://www.karelotcenasek.cz/