Českomoravská FATIMA
 CAPELINHA v Koclířově
 Přímý přenos z ČM Fatimy
  Staň se členem WAF

Rozloučení s P. Mgr. Petrem Dokládalem, farářem ve Starém Jičíně

  • Přidáno: 31.10.2020   |   297 čtení / zobrazení

Následkem onemocnění Covid-19 zemřel první kněz ostravsko-opavké diecéze, P. Petr Dokládal (1947), který letos poděkoval za 35 let kněžského života. Velký poutník a kněz, zcela ve své službě „TOTUS TUUS“, odevzdaný a zasvěcený Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie, duchovní moderátor WAF - Světového apoštolátu Fatimy - Fatimského apoštolátu v ČR. Po rozloučení ve Starém Jičíně probíhal jeho pohřeb na poutním místě - národním centru mariánského hnutí WAF v Českomoravské Fatimě v Koclířově u Svitav. Vzhledem k mimořádným vládním opatřením nebylo mnohým kněžím i věřícím možné, se pohřbu otce Petra účastnit, ale díky přímému přenosu Tv NOE a interentovému přenosu na www.cm-fatima.cz, mohlo se skutečně velké množství lidí k tomuto pohřbu alespoň takto připojit.

Mši sv. i obřady u hrobu na hřbitově vedle farního a poutního kostela sv. Filomény vedl Mons. Pavel Dokládal, rodný bratr otce Petra a současně farář Koclířova a národní prezident WAF v ČR, a to proto, že otec biskup Martin David ani František Václav Lobkowicz neměli možnost kvůli nemoci a karanténě pohřbívat. V závěru mše sv. bylo přečteno rozloučení obou otců biskupů ostravsko-opavské diecéze, farníků ze Starého Jičína i primase českého kardinála Dominika Duky i mezinárodního prezidenta WAF, Prof. Américo Pablo Lópeze Ortiz z Portorika s se vzpomínkou a poděkováním za velké množství projevů kondolence, převážně na sociálních sítích.

Parte otce Petra, které je ke stažení na webu www.cm-fatima.cz,  je i s doprovodným slovem mons. Pavla Dokládala posledním oslovením všem nám pozůstalým i s výzvou žít ve stálé připravenosti na smrt - začátek věčného života v darech svatých svátostí.

FOTOGALERIE ZDE