Českomoravská FATIMA
 CAPELINHA v Koclířově

 Kalendář akcí
 Přímý přenos z ČM Fatimy
  Staň se členem WAF

VOLÁM K VÁM I K TOBĚ...

  • Přidáno: 07.05.2020   |   741 čtení / zobrazení

Mám(e) jen internetové přenosy našich modliteb a bohoslužeb a tento web. K tomu svatý růženec a Bibli.

Z webu zde zůstává stále platné (i když neúplné a nedokonalé) mé vyjádření -  proč to je a co máme a můžeme dělat pod názvem: STRUČNĚ-VĚCNĚ-JASNĚ. Je to česky a dokonce i anglicky pod tím přeložené.

Zůstávají dva články pod názvem: MODLETE SE SVATÝ RŮŽENEC V RODINÁCH a pod ním: Pořad bohoslužeb-od 24.4.2020. Oba dva popisují jediné:

Kdy jsou v ČM Fatimě v Koclířově mše sv., společné modlitby, adorace, biblické hodiny a kdy se pravidelně zpovídá a hlavně vysvětlení: MŮŽETE PŘIJET KDYKOLIV A KDOKOLIV OSOBNĚ A VŠEHO SE OSOBNĚ ÚČASTNIT.

To je to první volání. Rozhodně je plně uvážené a zodpovědné a naprosto neignoruje omezení vyhlášené vládou kvůli pandemii. A současně neodsuzuje ty, kdo tak nemohou činit na jiných místech a farnostech.

Teď není vhodná doba už váhat a zůstávat doma kvůli rizikovému věku či stavu. Pokud se situace vyvine jinak, než nyní (zřetelné uvolňování všech zákazů) tak předně okamžitě zasáhne vláda a já se okamžitě připojím. Nyní ale už ne. To je tedy mé první volání.....

Můžete si zavolat Lidušce na recepci tel. 731 646 800 nebo i Hance tel. 731 598 752, poradit se, přijet za námi i ve všední dny, modlit se chvíli s námi, podle síly pomoci a povzbudit i takto sebe a také nás i naše poslání...

druhé volání je prosbou. Prosím vás o modlitbu za jisté konkrétní úkoly, o kterých musíme teď definitivně rozhodnout. Prostě rozhodnutí se nedají odložit a jsou pro WAF v ČR velmi závažná: Naši bratři Petr Cech a Přemysl Růžička připravili za firmu PPC group architektonickou studii stavby Domova LUCIE k realizaci vedle penzionu a restaurace Fatima na bývalém parkovišti - šestipatrové budovy se 150 samostatnými 1-pokojovými byty s veškerým příslušenstvím, u manželů - spojení dvou. A současně zodpověděli BiHK a Fatimskému apoštolátu všechny náležitosti ke stavbě i provozu.

Nyní probíhají jednání a má být jasno do 30. 6. 2020, jak zněla dohoda. Základní odhad nákladů na stavbu je cca 120 mil Kč.

Současně držíme v rukách stavební plány a exklusivní pověření, postavit v areálu sv. Jana Pavla II. kompletní Capelinhu – repliku kaple zjevení z Cova d´ Iria ve Fatimě. Na tuto stavbu jsem již obdržel dva účelové dary. První 13.000,-kč a druhý 10 000,- Kč. Takže už nelze odmítnout.

A na to všechno je nás tolik, kolik nás je a ve věku či stavu, ve kterém jsme...Proto toto druhé volání....

A konečně třetí volání se týká naší radosti a naděje, jak nás vybízí papež František. Léčit koronavirus radostí. Už první sobota 2. 5., což by nikdo nečekal, proběhla, a i když nebyly autobusy a přijelo méně poutníků, hlavní je, že lidé přijeli a všichni odjížděli nadšeni a já se po dlouhé době mohl radovat s nimi. Nyní 13. 5., na Fatimský den, máme už dovoleno 100 osob a následně za pár dní se uvolní všechno, tedy bez omezení a 23. 5. budeme moci mít mši sv. při výročí úmrtí arcibiskupa Karla Otčenáška v katedrále v Hradci Králové. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik. Aleluja! Hned na to už máme červen a program 1. mariánské soboty - program, plakátek máte už zde na webu. Na to také exercicie s P.Eliasem Vellou. Ty budou už možná bez povinností roušek, ale i s nimi se to dá dobře zvládnout. Na léto již je připraveno pozvání na dovolenou i rekreaci. Roušky určitě nebudou. Přijde vhod i společné posezení u krbu, rodin, dětí, seniorů aj. s našimi programy pro velké i malé u Panny Marie, sdílení a radost...to by někteří chtěli zůstat raději doma a že bychom opékali online přes internet?

Tak volám K VÁM I K TOBĚ...je to na každém z nás...moc času ani mně a ani mnohým z vás nezbývá, v nebi bude nádherně, ale ještě my fatimáci a vůbec i  Panna Maria chce s námi jako SPOLU-TVŮRCI vykonat a prožít mnohé.

S úctou, důvěrou, radostí a očekávání

v Kristu a Marii vám rád žehnám

váš otec Pavel