Duchovní slovo na měsíc prosinec

  • Přidáno: 01.12.2017   |   659 čtení / zobrazení
DUCHOVNÍ SLOVO · Světový apoštolát Fatimy v ČR · PROSINEC 2017


ADVENT - JSME OPĚT NA ZAČÁTKU

JUBILEUM FATIMY 2017 – JAK MĚLO „NĚKOLIK ZAHÁJENÍ“, TAK PODOBNĚ PROBÍHÁ NĚKOLIK ZAKONČENÍ V CELÉM KALENDÁŘNÍM ROCE 2017 – 100. VÝROČÍ

Občanský rok se částečně překrývá s církevním, v neděli 26. 11. 2017 byla sestra Hanka přítomna na slavnostním zakončení církevního roku v Cova d´Iria, kdy za přítomnosti biskupa Antonia Marto byla uzavřena milostná branka Jubilejního roku a nyní, v den 1. mariánské soboty, 2. 12. 2017, na počátku nového církevního roku otec rektor Carlos Cabecinhas zahajuje tříletý program – ovoce Jubilea – „ČAS MILOSTI A MILOSRDENSTVÍ“. Rok 2018 bude podtitulem Díkůvzdání za dar Fatimy. Doporučuji sledovat - jednak naše stránky, které jsou nyní nově propojeny se stránkami www.fatima2017.cz a současně stránky světové Fatimy, kde je (zatím jen) v portugalštině, ale s možností kliknout na český překlad, celý tento tříletý program.

Můžete na stránkách www.fatima.pt/pt/pages/transmissoes-online sledovat stálý přenos z Capelinha (Kaple zjevení). 24 hod. denně se můžete kdykoliv jednoduchým kliknutím připojit u vás doma. Stejně tak chceme i naši národní Fatimu v Koclířově co nejúžeji spojovat s formací Fatimy i v budoucnu.
Na našich stránkách najdete fotoreportáže, jak z Koclířova, tak z národní poutě ve Fatimě, tak také ze všech našich katedrál a poutních míst. Projekt Člověk a víra má rovněž v archivu mnoho krásných fotografií.

I pro nás je nyní advent opět začátkem. Čerpat a žít ovoce Jubilea – to, co nám před 100 lety Panna Maria předala skrze malé pasáčky, ať v síle zasvěcení či prvních fatimských sobot, tak v samotném znovupřipomenutí síly modlitby svatého růžence.

Žijeme v náročné době, už ani nemáme sílu vnímat všechna nebezpečí, čelit nástrahám, i když by se mohlo zdát, že nás v naší zemi se nic netýká. Není tomu tak. A i my jsme roztříštěni v různých pohledech a názorech i vlastních aktivitách.
Proto na začátku – nového začátku – opět volám každého, kdo může a chce být s námi spojen skrze Pannu Marii v jejím Fatimském apoštolátu: Spojme se co nejúžeji a v duchu výzvy: „Díky všem, kdo prožijí (prožívají) a pochopí (chápou) poselství Fatimy pro tyto dny.“ Pojďme spolu dál…

Osobně vidím v tomto postoji v síle svěření se a zasvěcení Neposkvrněnému Srdci Panny Marie a skrze Ni Bohu nejbezpečnější a nejjistější životní postoj, a to i a právě v naší době. V tom všem, co se na nás valí a co prožíváme.
Na počátku nového církevního roku a v úplně samém závěru roku 2017 všem vám děkuji, rád vám žehnám a prosím o vaše modlitby a tuto prosbu vkládám především vám, drazí nemocní a trpící.

Váš v Kristu a Marii
Mons. Pavel Dokládal
prezident Světového apoštolátu Fatimy v ČR


PS:
Dveře Českomoravské Fatimy jsou vám otevřeny každý den, i o Vánocích a na sv. Silvestra. Rovněž i celý provoz ubytování. Jsme vděčni, že se podařilo zajistit vše v restauraci, a to při denním provozu i o nedělích a svátcích, i se stejnými cenami tak, jako doposud. Teď je to již na vás, zda přijedete. A kdo nemůže, bude dalším darem Jubilea v Koclířově i to, že budete moci, kdykoliv - přes internet – naše stránky, sledovat nejen světovou Fatimu, ale i národní z našeho kostela! Ave Maria!

Verze pro tisk ZDE


Archiv duchovního slova najdete ZDE