Českomoravská FATIMA

TADY A TEĎ - POSTNÍ PLÁN CESTY KE VZKŘÍŠENÍ

  • Přidáno: 19.02.2021   |   320 čtení / zobrazení

Situace se stále dramatizuje. Zatím jsme skoro jediná země na světě, kde můžeme chodit do kostela. Zveřejnili jsme postní plán cesty ke vzkříšení, je znovu připojen i k této aktualizaci-zprávě.

Současně zde najdete i původní pohled: „STRUČNĚ-VĚCNĚ A JASNĚ“  z doby před rokem, jako základní pohled na HŘÍCH A JEHO DŮSLEDKY. Před něj jsme připojili podstatnou část duchovního slova na únor pod názvem: „Otázky, které dostávám a problémy, s nimiž zápasím“. Dotýká se našeho postoje k očkování a situace v naší katolické církvi. Toto spojení minulého a současného, avšak stále aktuálního, najdete zde v aktualitách a současně obojí v angličtině, protože náš postoj sledují i další země Světového apoštolátu Fatimy ve světě.

Výhled současného stavu pandemie je hodně neradostný. I postní plán cesty ke vzkříšení, jak jej ve Fatimě v Koclířově nyní realizujeme a spěje k Velikonocům. Dokonce by mohl (kéž by se tak nestalo) skončit jako loňské Velikonoce, kdy byly i u nás všechny kostely zavřeny nařízením vlády a tomuto zákazu jsme se museli také podrobit. Nikdo do kostela nesměl na mši sv. a jen těm opravdu „nejzbožnějším“ jsme mohli podávat alespoň sv. příjímání okénkem ve mříži za igelitem u naší „Svaté brány“ - zadního vchodu do kostela a tam také mimořádně někoho i vyzpovídat, jen ty nejbližší...

TEĎ VÁS ZVEME - JEŠTĚ TO STÁLE JE MOŽNÉ:

V sobotu 20.2.2021 v 10.30 hod. na hlavní slavnost pasáčků a v 16.30 hod. na mši sv. na Hřebči nad tunelem ke sv. Josefovi

A o 1. neděli postní budeme na začátku mše sv. v 9 hod. a také v 11 hod. sypat na hlavu popel každému, kdo přijde (přijede) a bude s námi na mši sv. Nedělní odpoledne zde slouží misionář Václav Čáp – přímluvná modlitba, poradenství.

Pak uvidíme, co bude možné v březnu – 1. sobota, Fatimský den...to už si znovu připomeňte z Postního plánu cesty ke vzkříšení:

POSTNÍ PLÁN CESTY KE VZKŘÍŠENÍ – ZAČÁTEK JARA 2021